نشست مشترک قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه با پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار شد

تاریخ : 1396/07/24

تعداد بازدید : 800

5 امتیاز از 1 رای

نشست مشترک قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و پژوهشکده مطالعات فناوری روز یکشنبه مورخ 23 مهرماه 96 با حضور مسئولین قرارگاه در محل پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار شد.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

به گزارش دبیرخانه اتاق فکر سرباز ماهر در پژوهشکده مطالعات فناوری، قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه (سربازان) نیروهای مسلح در خردادماه 96 و در راستای تحقق تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله) در خصوص اقتصاد مقاومتی، تلاش برای کمک به حل مشکل اشتغال جوانان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های خدمت مقدس سربازی برای کمک به حل مسائل مبتلابه جامعه ایجادشده است. این قرارگاه سعی دارد با ساماندهی نظام مهارت‌آموزی سربازان وظیفه و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های علمی و نظامی کشور نه‌تنها موجبات تعالی نظام مقدس سربازی را فراهم آورد بلکه از این دوران مقدس به‌عنوان فرصتی برای حل مسائل و مشکلات مبتلابه جامعه و به‌ویژه کمک به حل مشکل اشتغال جوانان استفاده کند.

در ابتدای این نشست سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ضمن تشریح مأموریت‌های قرارگاه مبنی بر افزایش جذابیت و نشاط در خدمت سربازی و همچنین ساماندهی آموزش‌های مهارتی سربازان، همکاری و مشارکت با مراکز علمی و پژوهشی را لازمه تحقق این مأموریت‌ها دانستند و خاطرنشان شدند: اتاق فکر سرباز ماهر در پژوهشکده مطالعات فناوری را نیز در راستای توجه به همین ضرورت تشکیل‌شده است.

 در ادامه این نشست دکتر طباطبائیان رئیس پژوهشکده مطالعات فناوری نیز به معرفی پژوهشکده مطالعات فناوری پرداختند و ظرفیت‌های این پژوهشکده در کمک به تحقق مأموریت‌های قرارگاه مهارت‌آموزی را برشمردند.

در پایان نیز دبیر اتاق فکر سرباز ماهر ضمن معرفی این کانون تفکر، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های آتی آن ارائه دادند. خادمی با بیان اینکه نقش اتاق فکر سرباز ماهر تصمیم سازی و پاسخ‌گویی به نیازهای سیاستی- تصمیمی قرارگاه در خصوص مسائل مرتبط جذابیت، نشاط و مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه است، ادامه داد: اتاق فکر سرباز ماهر سعی دارد با ایجاد شبکه‌ای از متخصصین و افراد خبره نقش مؤثری در راهبری فکری قرارگاه ایفا کند. وی خاطرنشان شد که: تصمیم سازی، پشتیبانی از تصمیمات و تدوین طرح و برنامه‌های راهبردی مبتنی بر مأموریت‌های قرارگاه کارویژه اتاق فکر سرباز ماهر محسوب می‌شود و ما به‌واسطه جمعی از متخصصین در تلاش هستیم تا با ارائه مجموعه‌ای از سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات هدفمند، قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه را در تحقق مأموریت خطیرش همراهی کنیم.

منبع خبر : دبیرخانه اتاق فکر سرباز ماهر

نظر شما