نخستین دوره کارگاه بین‌المللی مدیریت تکنولوژی و نوآوری برای کشورهای فارسی‌زبان برگزار می‌شود.

تاریخ : 1396/05/31

تعداد بازدید : 333

1 امتیاز از 1 رای

نخستین دوره کارگاه بین‌المللی مدیریت تکنولوژی و نوآوری برای کشورهای فارسی‌زبان با همکاری پژوهشکده مطالعات فناوری، دانشگاه علامه طباطبائی و انجمن مدیریت فناوری ایران از روز شنبه مورخ 4/06/96 الی روز پنج‌شنبه مورخ 9/06/96 در محل دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌گردد.

نخستین دوره کارگاه بین‌المللی مدیریت تکنولوژی و نوآوری برای کشورهای فارسی‌زبان با همکاری پژوهشکده مطالعات فناوری، دانشگاه علامه طباطبائی و انجمن مدیریت فناوری ایران از روز شنبه مورخ 4/06/96 الی روز پنج‌شنبه مورخ 9/06/96 در محل دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌گردد.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

دکتر طباطبائیان رئیس محترم پژوهشکده مطالعات فناوری و دبیر علمی کارگاه در خصوص برگزاری این کارگاه عنوان داشتند: با توجه به اختلاف زیاد توسعه‌ی حوزه­ی علم و فناوری کشورهای اروپایی و آمریکایی با کشورهای منطقه و نزدیکی فضای اقتصادی و رتبه­ شاخص­های فناوری ­محور کشور، در طبقه‌بندی‌های مجامع بین‌المللی این حوزه، با این کشورها، جامعه­ی هدف اولین دوره  این کارگاه همسایگان ایران در نظر گرفته‌شده است. همچنین جهت اجرای نصایح رهبری در مورد ترویج زبان فارسی به‌عنوان زبان علم، برگزار­کنندگان کارگاه زبان برگزاری کارگاه را فارسی انتخاب نمودند که این امر علاوه بر سهولت برقراری ارتباط میان اساتید، می­تواند روند جذب دانشجوی خارجی فارسی‌زبان در کشور را تسریع سازد. دبیر علمی کارگاه در ادامه خاطرنشان شدند که برگزاری اولین دوره این کارگاه تجربه بسیار ارزشمندی برای مجریان خواهد بود که به‌مرورزمان شرایط را جهت برگزاری مستمر یک کارگاه تثبیت‌شده در حوزه علم و فناوری منطقه و حتی جهان فراهم سازند. شایان توجه است که تشکیل شبکه‌های تعاملی میان اساتید کشورهای اطراف و به‌تبع آن دانشجویان این کشورها با اساتید کشورمان و نیز نهادهای مهم حوزه­ علم و فناوری ایران می‌تواند ظرفیت­های پنهان همکاری که تاکنون مورد غفلت واقع گردیده است را هویدا سازد.

گروه جامعه و پیشرفت

نظر شما